The CombiLyz® AFI4\/AFI5 is an inductive conductivity transmitter for media analysis, differentiation and separation. It is designed to meet industrial and hygienic requirements in applications with medium to high range conductivity.","CombiLyz® consists of a conductivity sensor and a transmitter accommodated in a single, compact housing. CombiLyz® AFI5 is the separated product variant available with different cable lengths.","Processing of variables such as conductivity, media concentration and temperature is with 4…20mA each by both product variants. Thanks to an accuracy of only 1% and a Pt100 temperature sensor, CombiLyz® AFI4 provides fast and reliable data and ensures low total cost of ownership.
技术参数
| 规格项 | 参数值 |
|---|---|
| 工作压力 | 363 psi (255 m H2O) |
| 工作温度 | -40 to 185 F (-40 to 85 C) |
| 电极精度 | 1 to 1.5 ±% Full Scale |
| 特征 | Built-in Temperature Sensor; Temperature Compensated; Submersible or Water Resistant |
| 最大长度 | 2.44 inch (62 mm) |
| 安装形式 | In-Line |
| 产品类别 | Conductivity Electrodes |
| 最大直径/宽度 | 3.94 inch (100 mm) |
| 响应时间 | 2 to 15 seconds |
| 电导率范围 | 500 to 1.00E6 MicroSiemens/cm |
若上述内容存在差异,请以产品手册为准。
如需获取样品、技术支持或完整规格书,请点击联系销售。
声明:本产品内容及配图源自互联网收集或平台用户自行上传,目的在于传递更多信息,并不代表本网赞同其观点或证实其内容真实性,不承担此类作品侵权行为的直接责任及连带责任。如涉及作品内容、版权等问题,请联系本网处理,侵权内容将在一周内下架整改。

